خدماتی

خدماتی کردن خطوط


جهت خدماتی کردن خطوط و ارسال به لیست سیاه، “لیست سیاه” همراه اول، آن دسته از مشترکینی هستند که اعلام نموده اند تمایلی به دریافت پیامکهایی که از بستر وب به گوشی (و نه گوشی به گوشی) ارسال می شوند، ندارند.

مشترکینی که شماره خود را در لیست سیاه قرار داده اند تنها از طریق شماره های ارسال بالکی که خدماتی شده اند، پیامک دریافت می کنند.
لذا آن دسته از کاربران حقوقی (درخواست کاربران حقیقی از سوی همراه اول پذیرفته نمی شود) که تمایل دارند شماره ارسال پیامک خود را خدماتی نمایند بایستی فرم “تعهدنامه تعریف شماره خدماتی” را دانلود و تکمیل نموده و اصل فرم را به همراه مدارک تکمیلی برای آسانک ارسال نمایند. کارشناسان آسانک مدارک مذکور را جهت بررسی به همراه اول ارسال می نمایند.
پس از انجام بررسی های لازم از سوی کارشناسان همراه اول، آن دسته از شماره هایی که واجد شرایط خدماتی شدن هستند در لیست شماره های خدماتی (لیست سفید) قرار می گیرند.

توجه به نکات زیر در مورد فرمت درخواست­ها الزامی­ است:

 1. تکمیل کلیه اطلاعات به صورت کامل و صحیح الزامی است. لطفا موارد زیر را هنگام پرنمودن فرم در نظر داشته باشید:
  توضیح قسمت “موضوع و محتوای پیامک خدماتی” در فرم تعهدنامه، باید کامل و واضح بوده و از به کاربردن عناوین کلی مانند اطلاع رسانی و … اجتناب شود. برای مثال: اعلام کد پیگیری خرید، ارسال جزئیات خرید بلیط، …
  در قسمت “جامعه هدف” خواهشمندیم اشخاص مورد نظر برای دریافت پیامک خدماتی معین شود به عنوان مثال: مشتریان شرکت، کاربران سایت و ……
 2. متقاضی می بایست اصل فرم تعهد نامه را در سربرگ شرکت پرینت گرفته آنرا تکمیل و پس از مهر و امضاء همراه با سفته به آسانک ارسال نماید
  فهرست شماره مخاطبین باید به صورت ماهیانه پالایش شده و ارسال گردد.(مخاطبینی که از دریافت پیامک انصراف داده اند و یا دیگر از خدمات شرکت استفاده نمی کنند، بایستی از لیست حذف شده و مخاطبین جدید به لیست مذکور اضافه شوند)
  تبصره 1) شماره های مربوط به تراکنش های بانکی نیازی به ارسال این لیست ندارند.
  تبصره 2) لیست شماره ها فقط شامل: شماره های همراه اول بوده و به هیچ عنوان حاوی شماره های تکراری نباشد.
  تبصره 3) متقاضی سرویس پیامک خدماتی می بایست یه فقره سفته به مبلغ 50 میلیون ریال در وجه شرکت پیام افزار پیک آسا تهیه ، تکمیل همراه با مهر و امضاء مدیر عامل موسسه و یا شرکت به آسانک ارسال نماید.
  تبصره 4) خواهشمندیم فایل شماره های مخاطبین را در قالب فایل Excel (.xls) به ایمیل whitelist@asanak.ir ارسال نمائید
 3. زمان اعمال شماره خدماتی تا یکماه از طرف همراه اول اعلام شده است و پس از اعمال شماره خدماتی به شماره موبایلی که در فرم ذکر شده است پیامکی با سرشماره 021000000 مبنی بر اعمال شماره خدماتی ارسال میشود.
 4. چنانچه بر خلاف تعهد نامه کاربری خطوط خود را از حالت تبلیغاتی به خدماتی تغییر داده و با سرشماره خدماتی خود ارسال پیامک تبلیغاتی نماید ( ارسال هر گونه محتوا مغایر با موضوع اعلام شده در تعهدنامه) ضمن تغییر کاربری سرشماره مشمول پیگیرد قانونی خواهد بود و در صورت تخلف مفاد ذیل به عنوان جریمه تخلف خطوط خدماتی اعمال می شود
 5. ارسال هر پیامک تبلیغاتی از خطوط خدماتی به مشترکین لیست سیاه، جریمه نقدی 10 ریالی به ازای هر پیامک و مبلغ 50 میلیون ریال به عنوان جریمه اخذ خواهد شد و شماره متخلف از حالت خدماتی برای همیشه خارج می گردد.
 6. در صورت بروز هر نوع تخلف از مفاد این تعهد نامه، مالک سرشماره علاوه بر متعهد بودن در برابر شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول ) منفردا پاسخگوی نهادهای ذیربط و اشخاص حقوق خصوصی و عمومی از هر بابتی خواهد بود.
 7. علی رغم ارسال لیست مشترکین، در صورتیکه مشترکی از دریافت هرگونه پیام شکایت نموده و تمهیداتی در خصوص انصراف مشترک از دریافت پیامک دیده نشده باشد، شماره از لیست سفید خارج شده و مسئولیت عواقب بعدی بر عهده مالک شماره خدماتی می باشد.
 8. صندوق های قرض الحسنه ، شرکت های بورس و ….. جهت درخواست شماره خدماتی نیازمند ارائه مجوز از بانک مرکزی هستند.
 9. در صورتی که کاربر به تعهدات خود در زمینه شماره های خدماتی عمل ننماید، شماره وی از لیست سفید خارج شده و امکان درخواست مجدد ندارد.

نکته : درخواست هایی که موارد فوق در آن ها رعایت نشده باشد مورد بررسی قرار نمی گیرد.
نکته : نام فایل شماره مخاطبین و تصویر اسکن شده فرم به نام شماره تلفن ایجاد و ایمیل شود.