راهنمای سامانه پیامک

راهنمای فعال سازی سرویس سامانه پیامک


فعالسازی پنل آسانک، امریست بسیار ساده و سریع. شما می توانید تنها با چند کلیک و ارسال مدارک خود، در صورت صحت ثبت نام و مدارک ارسالی، یک حساب کاربری فعال برای خود در آسانک داشته باشید.

1. ثبت نام در سایت آسانک و ایجاد حساب کاربری

2. تکمیل فرم درخواست فعالسازی شماره

فرم در خواست فعال سازی شماره

3. ورود به اکانت کاربری ایجاد شده در سایت آسانک

ورود به پنل آسانک

4. مراجعه منو”شماره های من” و انتخاب تب “ثبت شماره” از داخل پنل آسانک
5. انتخاب نوع شماره مورد نظر و تکمیل فیلد شماره بر اساس نمونه نوشته شده، مثال: شماره متناظر 8 رقمی: 02164063188 –02664063188
6. گزینهگزینه انتخاب نمایید

درخواست شماره

7. پس از انتخاب گزینه گزینه فایل های مورد نیاز جهت فعال سازی را انتخاب نمایید و پس از انتخاب فایل ها دکمه “open ” را فشار دهید.

به خاطر داشت باشید حتماً برای آپلود شدن مدارک در پنل گزینه “آپلود” را انتخاب نمایید

8. حال در این مرحله پس از آپلود مدارک گزینه “ذخیره و ارسال” را انتخاب نمایید

9 . پس از ارسال مدارک همراه با شماره درخواست به صفحه زیر راهنما می شوید

10. شماره و مدارک توسط کارشناسان فروش چک می شود و در صورت عدم تطایق “رد درخواست” و در صورت احراز هویت پس از تائیدیه کارشناس در منو”فاکتور ها” در تب ” فاکتور های پرداخت نشده” فاکتور خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایید

فاکتور فروش

در صورت عدم ارسال اصل فرم تکمیل شده “درخواست فعالسازی شماره” حداکثر تا یک هفته حساب کاربری مسدود خواهد شد، در صورتیکه درخواست شما فعالسازی سرویس در قالب کاربری عادی باشد، پنل شما بلافاصله پس از دریافت مدارک، فعال شده و در صورتیکه درخواست شما برای فعالسازی سرویس در قالب کاربری اعتباری باشد، با توجه به شماره و تعداد اعتبار پیامکی درخواستی، یک پیش فاکتور از آسانک دریافت می کنید که به محض پرداخت، پنل برای شما فعال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز:

برای متقاضیان حقیقی: کپی کارت ملی + آخرین قبض تلفنی که قصد فعالسازی آنرا دارید.
برای متقاضیان حقوقی: کپی آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی شرکت، کپی شناسنامه یا کارت ملی نماینده شرکت، معرفی رسمی نماینده شرکت به آسانک
در صورتیکه خط تلفن در اجاره متقاضی باشد (متقاضی سرویس، مالک خط تلفن نباشد)، ارائه کپی اجاره نامه ای که دارای کد رهگیری است نیز الزامیست.

فعالسازی از طریق مخابرات

در صورتیکه ارسال اصل مدارک به آسانک برای شما مقدور نمی باشد، می توانید بدون نیاز به ثبت نام در سایت آسانک، فقط با مراجعه به مرکز مخابرات منطقه خود و ارائه اصل مدارک به آنها، سرویس ارسال پیامک با شماره ثابت خود را فعال نمایید.
توجه: لطفاً در نظر داشته باشید که در صورت فعالسازی سرویس از طریق دفاتر مخابرات، مراحل فعالسازی ممکن است کمی کندتر صورت گیرد.