سوالات پرتکرار

تفاوت آسانک در مقایسه با سایر پنل‌های ارائه‌دهنده سرویس ارسال و دریافت پیامک چیست؟

سرویس پیامک اینترنتی آسانک، امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق شماره تلفن ثابت و با پیش‌شماره 021 را فراهم می‌کند. به بیان دیگر، در مقایسه با شماره‌های مجازی که با پیش شماره‌های 1000،2000 و یا 3000 شروع می‌شوند، سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت، این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد تا با شماره تلفن ثابت خود و از طریق پنل اینترنتی، به ارسال و دریافت پیامک بپردازد. به بیان دیگر، با فعال‌سازی این سرویس، شماره پیامکی با شماره تلفن ثابت یکی خواهد شد.

به‌عنوان مثال: تلفن و پیامک 02164063188

همچنین با فعال‌سازی سرویس اعتباری آسانک، شما می‌توانید «وب‌سرویس عادی آسانک» را به‌صورت رایگان فعال کنید.

منظور از واحد پیامک فارسی و لاتین چیست؟

درصورتی‌که متن ارسالی شما به زبان فارسی باشد تا سقف 70 کاراکتر یک پیامک و 134 کاراکتر دو پیامک، و درصورتی‌که متن ارسالی با الفبای لاتین باشد تا سقف 160 کاراکتر یک پیامک و 306 کارکتر دو پیامک محسوب می‌شود. بدیهی است محاسبات مربوط به خرید و یا کاهش اعتبار پیامک نیز بر اساس واحد پیامک خواهد بود.

آیا تعرفه پیامک فارسی و لاتین در سرویس پیامک اینترنتی آسانک، با یکدیگر متفاوت است؟

بله. تعرفه ارسال پیامک لاتین با ضریب 2.3 برابر پیامک فارسی محاسبه می‌شود.

فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی آسانک چه مدت طول می‌کشد؟

به محض تکمیل فرم درخواست فعال‌سازی و ارائه اصل فرم درخواست به همراه مدارک احراز هویت شماره و انجام ثبت‌نام اولیه در سایت آسانک، در منو «شماره‌های من» تب «ثبت شماره» شماره مورد نظر خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن (نهایتاً یک روز کاری) سرویس شما فعال شود.

آیا هنگام استفاده از سرویس‌های آسانک خط تلفن ثابت مشغول می‌شود؟

خیر. این سرویس خط تلفن ثابت شما را مشغول نکرده، در حین ارسال و دریافت پیامک هیچگونه اختلالی در خط تلفن ایجاد نمی‌کند. بدین ترتیب شما می‌توانید از طریق پنل اینترنتی با شماره تلفن ثابت خود پیامک ارسال و دریافت کنید. شماره‌های مقصد نیز به محض دریافت پیام می‌توانند روی همان پیامک شماره شما را Call کنند.

آیا پس از فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی آسانک، برای استفاده از آن نیاز به گوشی‌های تلفن خاص و یا نصب نرم‌افزار ویژه‌ای خواهیم داشت؟

خیر. سرویس پیامک اینترنتی آسانک کاملاً مبتنی بر وب است و تنها با دسترسی به اینترنت و ثبت‌نام در سایت آسانک، ورود به پنل امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین استفاده از آن نیازی به نصب نرم‌افزار و یا تهیه گوشی‌های تلفن خاصی ندارد.

آیا امکان ارسال و دریافت پیامک به کلیه اپراتورهای تلفن همراه وجود دارد؟

در حال حاضر آسانک با دو پیش‌شماره 021 و 026 فعال است.

کاربران ساکن تهران می‌توانند با پیش‌شماره 021 به اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل پیامک ارسال و دریافت کنند. کاربران ساکن استان البرز نیز با پیش‌شماره 026 امکان ارسال و دریافت به اپراتور همراه اول را دارند.

تفاوت فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی آسانک به‌صورت عادی (postpaid) با اعتباری (prepaid) در چیست؟

تفاوت اصلی این دو نوع کاربری در شیوه پرداخت هزینه فعال‌سازی سرویس، برخی امکانات پنل، شارژ پیامک و محدودیت ارسال پیامک است. در کاربری عادی، هزینه ارسال پیامک در انتهای هر دوره بر روی قبض تلفن ثابت لحاظ می‌گردد. کاربر عادی می‌تواند تا سقف 100 واحد پیامک در روز ارسال کند. هزینه هر پیامک ارسالی معادل دو پالس تلفن ثابت است.

در کاربری اعتباری، خرید شارژ پیامک به‌صورت اعتباری بوده، کاربر تا سقف اعتبار خریداری‌شده امکان ارسال پیامک خواهد داشت و از امکاناتی ازجمله دیتابیس شماره‌های اصناف، مناطق، جنسیت و، و همچنین وب‌سرویس برخوردار خواهد بود.

آیا استفاده از پیش شماره ۰۲۱ متقاضیان این سرویس را برای ارسال و یا دریافت پیامک به سایر شهرستان‌ها (غیر از تهران) محدود می‌کند؟

پاسخ منفی است. در حقیقت وجود پیش‌شماره 021 هیچ محدودیتی از لحاظ ارسال و یا دریافت پیامک برای کاربران ایجاد نمی‌کند و با فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی آسانک، امکان ارسال و دریافت پیامک به کلیه پیش‌شماره‌های تلفن همراه در تمام نقاط ایران وجود خواهد داشت.

آیا سرویس پیامک اینترنتی آسانک برای سایر شهرستان‌ها نیز فعال شده است؟

در حال حاضر این سرویس تنها در تهران و کرج با پیش‌شماره‌های 026 و 021 فعال شده است. مخابرات استان خراسان رضوی نیز به‌زودی سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت را راه‌اندازی خواهد کرد. امید که در آینده نزدیک، با پیگیری تیم آسانک و همکاری مخابرات سایر استان‌ها، این سرویس برای دیگر پیش‌شماره‌ها نیز فعال شود.

پشتیبانی پنل پیامکی آسانک به چه صورت است؟

درصورتی‌که که کاربران پنل هنگام کار با آن با مشکل مواجه شوند و یا سوال، درخواست و پیشنهادی داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به قسمت پشتیبانی پنل، با تعیین عنوان و مخاطب، سوال یا درخواست خود را ثبت کنند. همکاران واحد پشتیبانی ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

دیگر راه‌های ارتباطی با آسانک:

پیامک: 02164063188

تلفن: 02164063184 – 02164063187 – 02164063180 – 02164063188

نمابر: 02166006821 – 02164063150

ایمیل: Info@Asanak.com

شرایط همکاری با آسانک به چه صورت است؟

در صورت تمایل به همکاری با آسانک در قالب نمایندگی، رزومه کاری شرکت خود را به‌همراه فرم درخواست وب‌سرویس که در سایت آسانک قرار داده شده استبه آدرس الکترونیکی info@asanak.com ایمیل کنید. همکاران ما به‌محض دریافت اطلاعات مذکور، در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

آیا فعال‌سازی وب‌سرویس رایگان است؟

فعال‌سازی وب‌سرویس عادی آسانک برای ارسال بیشینه 500 پیامک در روز، برای کاربران اعتباری رایگان است.

فعال‌سازی وب‌سرویس چگونه انجام می‌شود؟

کاربران اعتباری می‌توانند برای فعال‌سازی وب‌سرویس به منو «سرویس‌ها» رفته، با انتخاب آیکن «وب‌سرویس» آن را به‌صورت عادی 500 پیامک در روز به‌صورت رایگان فعال کنند.

در هنگام ارسال پیامک با عبارت «گیرنده در لیست سیاه است» مواجه می‌شوم؛ این به چه معناست؟

مالکین خطوط تلفن همراه می‌توانند سرویس پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده، دیگر هیچ پیامکی از پنل‌های اینترنتی دریافت نکنند؛ مگر از شماره‌هایی که در لیست سفید همراه اول قرار دارند. به همین دلیل وقتی به شماره‌های مذکور پیامک ارسال شود، فرستنده، پیام «گیرنده در لیست سیاه است» را دریافت می‌کند.‬

سازمان‌ها و موسساتی که پیامک‌های ارسالی‌شان جنبۀ تبلیغاتی ندارد و تنها به‌منظور اطلاع‌رسانی به شبکه کاربران و مخاطبان خود از سامانه پیامک تلفن ثابت استفاده می‌کنند، می‌توانند درخواست خود را مبنی بر قرارگرفتن شماره تلفن ثابت آنها در «لیست سفید» همراه اول به آسانک ارائه نمایند. با تکمیل و ارسال فرم تعهدنامه لیست سفید، شماره شما در لیست سفید قرار می‌گیرد و می‌توانید با پنل شماره تلفن ثابت خود به کاربرانی که شماره آنها در لیست سیاه همراه اول قرار دارد نیز پیامک ارسال نمایید. فرم تعهدنامه پس از ارسال درخواست، از سوی کارشناس آسانک برای شما ارسال خواهد شد.

لازم به‌ذکر است که تنها ارگان‌ها و سازمان‌ها مشمول لیست سفید می‌شوند و افراد حقیقی نمی‌توانند از فرم لیست سفید استفاده کنند.

برای خروج یک شماره موبایل از لیست سیاه چه‌کار باید کرد؟

برای خروج از لیست سیاه، مالک خط همراه باید عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کند. بعد از گذشت 24 ساعت، سرویس دریافت پیامک تبلیغاتی برای وی فعال خواهد شد.

چگونه می‌توان در ازای خرید از آسانک، فاکتور رسمی دریافت کرد؟

برای دریافت فاکتور رسمی کافی است پس از انجام خرید، در منوی «پشتیبانی پنل» خود، با انتخاب گزینه «طرح سوال جدید» یک تیکت جدید با عنوان «درخواست صدور فاکتور رسمی» ثبت کنید تا فاکتور رسمی شما صادر و ارسال شود.

آیا امکان ارسال پیامک با نام تجاری وجود دارد؟

امکان ارسال پیامک با نام تجاری برای عموم وجود ندارد و تنها ارگان‌های خاص با تایید همراه اول می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

آیا در ازای ارسال پیامک به شماره‌هایی که در لیست سیاه قرار دارند از اعتبار پیامکی کسر می‌شود؟

با ارسال پیامک به شماره‌های لیست سیاه، در ابتدا اعتبار از حساب شما کسر می‌شود، امّا بلافاصله پس از تشخیص سیستم، اعتبار کسرشده به حساب شما برگردانده می‌شود و شما می‌توانید گزارش آن را از منوی «اعتبار من» بخش «تاریخچه شارژ» مشاهده کنید. در قسمت گزارش‌گیری نیز، آیتمی با عنوان «بازگشت اعتبار» وجود دارد که تعداد اعتبار عودت‌داده‌شده را نمایش می‌دهد.

آیا بابت پیامک‌های نرسیده (Not Delivered) هم اعتبار من کسر خواهد شد؟

بابت هر پیامی که از آسانک به اپراتور تحویل داده شود، فارغ از اینکه اپراتور پیام را تحویل گیرنده داده است یا خیر، هزینه کسر می‌شود؛ و فقط هزینه پیامک‌های لیست سیاه شارژبک خواهند شد.

آیا پیامک‌های ناموفق هم هزینه‌ای خواهند داشت؟

درصورتی‌که پیام به‌صورت موفق از سمت آسانک تحویل اپراتور شود ولی پیامک بنا به دلایلی از جمله خاموش‌بودن یا دردسترس‌نبودن شماره مقصد و یا اختلال در زیرساخت اپراتور، تحویل شماره مقصد نشود، مشمول هزینه است.

با این حال، شماره‌هایی که در لیست سیاه همراه اول قرار دارند، و یا ارسال‌هایی که به دلیل اختلال از سمت آسانک تحویل داده نشوند، مشمول کسر شارژ نشده و در صورت کسر شارژ اولیه، بلافاصله در قالب شارژبک، اعتبار کسرشده به پنل کاربر بازگردانده خواهد شد.

پیام «توسط مخابرات رد شد» به چه معناست؟

این پیغام در دو حالت نمایش داده می‌شود:

  1. وقتی شماره مقصد نامعتبر باشد؛

  2. وقتی که به‌دلیل اشکال از سوی اپراتور پیام شما مردود شود.

بنابراین درصورتی‌که این وضعیت در مورد ارسال‌های شما بسیار اتفاق می‌افتد لطفاً برای بررسی‌های بیشتر از طریق «ثبت تیکت» در قسمت پشتیبانی کارشناسان آسانک را مطلع کنید.

آیا امکان ارسال پیامک به شماره‌هایی که در لیست سیاه قرار دارند وجود دارد؟

اگر از این سرویس فقط برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنید و هدف‌تان ارسال پیامک تبلیغاتی نیست، می‌توانید با ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی درخواست ارسال فرم White List نمایید. درصورتی‌که شماره شما واجد شرایط قرارگیری در لیست سفید باشد، پس از تکمیل فرم لیست سفید و ارسال به همراه اول، امکان ارسال پیامک به شماره‌هایی که در لیست سفید قرار دارند برایتان ممکن خواهد شد.

آیا امکان اتصال سایت یا برنامه از طریق وب‌سرویس (API) به سرویس پیامک تلفن ثابت وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید با دریافت وب‌سرویس (API)، در سایت یا برنامه خود از سرویس پیامک تلفن ثابت نیز استفاده کرده، ارسال‌ها و دریافت‌های خود را از طریق وب‌سرویس انجام دهید.

آیا ارسال پیام تبریک تولد در پنل آسانک امکان‌پذیر است؟

کاربران آسانک می‌توانند هنگام ورود اطلاعات در دفترچه تلفن، تاریخ تولد افراد را نیز وارد کنند. سیستم در تاریخ ثبت‌شده، بر روی میز کار کاربر پیامی ارسال کرده، تاریخ تولدها را یادآوری می‌کند. سپس کاربر می‌تواند نسبت به ارسال پیامک تبریک تولد اقدام کند. در حال حاضر سیستم آسانک امکان ارسال خودکار پیامک تبریک را ندارد و تنها در تاریخ مذکور بر روی میز کار به وی پیام یادآور ارسال می‌کند.

آیا در هر بار ارسال گروهی، پیامک برای شماره‌های تکراری ارسال می‌شود؟

پاسخ منفی است. در هر بار ارسال، سیستم به‌صورت خودکار شماره‌های تکراری در همان نوبت ارسال را از لیست ارسالی‌ها حذف می‌کند و تنها یک‌بار ارسال برای آن‌ها انجام می‌شود.

آیا امکان تغییر کاربری اعتباری به عادی وجود دارد؟

خیر. امکان تغییر کاربرای اعتباری به عادی وجود ندارد. امکان تغییر تنها در حالت برعکس وجود دارد: شما می‌توانید کاربری عادی خود را به اعتباری تغییر دهید.

آیا می‌توان در یک پنل، هم‌زمان یک شماره اعتباری و یک شماره عادی داشت؟

خیر. بر روی یک پنل، تنها شماره‌هایی از یک جنس قابل فعال‌سازی‌اند. بنابراین شماره‌های روی یک پنل، همگی یا باید عادی و یا همگی باید اعتباری باشند.

آیا می‌توان تعداد زیادی شماره را به‌صورت یک‌جا در دفترچه تلفن وارد کرد؟

بله. شما می‌توانید از فایل نمونه‌ای که در بخش ورودی/خروجی مخاطبان دفترچه تلفن وجود دارد، استفاده کرده، طبق همان فرمت، تمام شماره‌های خود را به‌صورت یک‌جا وارد سیستم کنید.

آیا ارسال پیامک انبوه قانونی است؟

بله، تیم آسانک، وظیفۀ احراز هویت و فعال‌سازی سرویس را بر اساس قوانین مشخص برعهده دارد. با این حال، آسانک در قبال محتواهای ارسالی از سوی کاربر هیچ مسئولیتی ندارد و در صورت انجام هرگونه تخلف محتوایی، یا عدم توجه به قوانین و ملاحظات کاربری شماره‌های خدماتی، صاحب پنل کاربری بایستی به مراجع ذیربط پاسخگو باشد.

آیا برای برخورداری از امکانات پنل باید هزینه جداگانه بپردازم؟

خیر.

آیا محدودیتی در تعداد پیامک‌های ارسالی در آسانک وجود دارد؟

خیر. محدودیتی در ارسال پیامک وجود ندارد؛ ولی با توجه به ظرفیت‌های تخصیص‌داده‌شده از سوی اپراتورها (پیام/ ثانیه)، در ساعات پیک ارسال، بسته به میزان ترافیک و حجم صف، پیام‌ها بر اساس اولویت و با تاخیر ارسال خواهند شد.

مدت زمان فعال‌سازی و ثبت‌نام چقدر است؟

در صورت تکمیل ثبت‌نام و بارگذاری کامل و صحیح مدارک درخواستی برای احراز هویت شماره از سوی متقاضی، فعال‌سازی بلافاصله و در همان روز کاری، توسط کارشناسان آسانک انجام می‌شود.

فاصلۀ زمانی میان واریز وجه تا ارسال پیامک چقدر است؟

به محض خرید اعتبار پیامکی و پرداخت وجه، شارژ مذکور جهت استفاده بر روی پنل کاربری اعمال شده و قابل استفاده است.

آیا امکان قراردادن لینک در متن پیام وجود دارد؟

برای ارسال لینک، متقاضی بایستی یک‌بار، لینک مذکور را از طریق ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی پنل معرفی کند. کارشناسان آسانک پس از بررسی لینک، و در صورت موردتاییدبودن آن، لینک را فعال کرده و روی همان تیکت به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌کنند.

آیا امکان استفاده از سیم‌کارت شخصی برای بهره‌مندی از این سرویس وجود دارد؟

فرآیند ارسال پیامک انبوه از طریق پنل یا وب سرویس (API)، هیچ ارتباطی با سیم‌کارت ندارد و شماره ارسال پیامک، بر اساس فرمت‌های مورد قبول سرویس‌های مذکور و سرشماره‌های تائیدشده ازجمله 021، 026، 021000 وانجام می‌شود.

گزارش ارسال چه زمانی پس از ارسال پیامک آماده خواهد شد؟

گزارش ارسال بلافاصله پس از انجام ارسال در دسترس خواهد بود؛ امّا ازآنجایی‌که وضعیت پیام‌های ارسالی تا 24 ساعت امکان تغییر و به‌روزرسانی از سوی اپراتورها را دارند، بهتر است گزارش دقیق را 24 ساعت بعد استخراج کرد.

آیا هزینه ارسال پیامک فعال‌سازی با پیامک‌های انبوه فرق دارد؟

خیر. در حال حاضر تفاوتی ندارد.

آیا ارسال به بلک‌لیست با پیامک کد فعال‌سازی ممکن است؟

در صورت استفاده از قالب‌های تاییدشده، امکان ارسال به بلک‌لیست نیز وجود دارد. به بیان دیگر، متقاضی بایستی قالب پیام خود را در قسمت مربوطه در پنل به ثبت برساند و پس از تایید قالب توسط ادمین، امکان ارسال به شماره‌های بلک‌لیست را نیز خواهد داشت.

آیا با استفاده از پیامک کد فعال‌سازی ارسال 100 درصد موفق انجام می‌شود؟

خیر. دلایلی ازجمله امکان دردسترس‌نبودن یا خاموش‌بودن شماره مقصد و یا اختلالات زیرساختی در اپراتورها، باعث می‌شود که احتمال 100 درصد موفقیت‌آمیزبودن پیام‌های ارسالی کاهش بیابد. ولی با احتمال بسیار بالا، درصد موفقیت این ارسال‌ها بالای 90 درصد خواهد بود.

هدف از ایجاد وب‌سرویس ارسال پیامک چیست؟

کاربرد وب‌سرویس برای آن دسته از افراد یا کسب‌وکارها و سازمان‌ها است که نیاز دارند از فیچر ارسال پیامک در برنامه‌های خود استفاده کرده، از طریق API، سرویس ارسال و دریافت پیامک را در برنامه یا اپلیکیشن خود پیاده‌سازی کنند.

در صورت ارسال‌نشدن پیامک از طریق وب‌سرویس چه باید کرد؟

در این صورت باید به مستندات فنی مربوطه مراجعه کرده، و بر اساس پیام خطای دریافتی، طبق راهنما، اصلاحات لازم را انجام دهید. در صورت حل‌نشدن مشکل، می‌توانید مشکل خود را از طریق ثبت تیکت با تیم پشتیبانی مطرح کرده، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

آیا پیش از پرداخت هزینه امکان تست وب‌سرویس وجود دارد؟

بله. متقاضی ابتدا باید در سرویس ثبت‌نام کند، سپس از طریق ثبت تیکت درخواست خود را مبنی بر امکان تست وب‌سرویس مطرح نماید.

در مراحل ثبت‌نام به مشکل برخورده‌ام؛ چه باید بکنم؟

به فایل راهنمای ثبت‌نام و فعال‌سازی سرویس مراجعه کنید. درصورتی‌که پاسخ خود را دریافت نکردید، با مراجعه به قسمت پشتیبانی در پنل کاربری و ثبت تیکت، مشکل خود را با کارشناسان آسانک مطرح کرده، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

لازم‌به‌ذکر است به‌محض ورود دیتاهای اولیه ثبت‌نام، اکانت کاربری روی پنل آسانک ایجاد شده، امکان ثبت تیکت وجود خواهد داشت. همچنین در ساعات اداری، همکاران فروش آسانک از طریق چت آنلاین و تلفن‌های آسانک نیز پاسخگوی کاربران هستند.

ثبت‌نام من چه زمانی نهایی خواهد شد؟

کاربر به‌محض ورود دیتاهای اولیه، صاحب اکانت کاربری در آسانک خواهد شد. در مرحلۀ بعد، به‌منظور فعال‌سازی شماره، خرید اعتبار و امکان ارسال و دریافت پیامک روی پنل، پس از ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات پروفایل و بارگذاری مدارک احراز هویت، کارشناسان آسانک مدارک و اطلاعات را بررسی می‌کنند و پس از تایید توسط ادمین، سرویس کاربر فعال شده و آماده استفاده خواهد بود.

تعرفه‌های آسانک ثابت است یا بر اساس حجم پیامک ارسالی متغیر خواهد بود؟

تعرفه‌های آسانک به‌صورت پلکانی و بر اساس میزان خرید تنظیم شده است. به بیان دیگر، با افزایش تعداد خرید شارژ، مبلغ واحد پیامک کاهش خواهد یافت. همچنین سابقه خرید کاربران در سیستم نگهداری شده و به‌صورت تجمعی و در هنگام خریدهای بعدی کاربر لحاظ می‌شود. در نتیجه با تداوم خرید از سوی کاربر و رد کردن بازه‌های ترافیکی پلکان‌های بعدی، تعرفه خریدهای آتی برای وی روند کاهشی خواهد داشت.

امکان غیرفعال‌سازی نمایندگی پیامک و بازگشت وجه وجود دارد؟

بله. در صورت درخواست رسمی نمایندگی، می‌توان نمایندگی را غیرفعال کرد. اعتبار ریالی نمایندگی در صورتی‌که به شارژ پیامکی یا فعال‌سازی شماره تبدیل نشده باشد عودت‌پذیر خواهد بود.

آیا امکان فعال‌سازی پنل پیامک مشابه وجود دارد؟

بله. کاربر می‌تواند در پنل نمایندگی‌اش دو پنل به نام خود ایجاد کند. البته برای این کار باید از دو دامین جداگانه استفاده شود.

این امکان برای وب‌سرویس نمایندگی هم وجود دارد.

نمایندگی پیامک با چه آدرس اینترنتی (URL) انجام خواهد شد؟

نمایندگی‌های آسانک می‌توانند با دامینی که به نام خودشان ثبت می‌کنند فعالیت نمایند.

هزینۀ تمدید نمایندگی در چه دوره‌هایی و به چه صورتی باید پرداخت شود؟

در حال حاضر هزینۀ وب‌سرویس و پنل نمایندگی تنها یک‌بار و در شروع همکاری دریافت می‌شود. لازم به‌ذکر است که در صورت تغییر شرایط از سوی اپراتورها و سیاست‌های قیمت‌گذاری از جانب آسانک، این امکان وجود دارد که روند دریافت هزینه‌ها تغییر کرده، دوره‌ای شود.

آیا کسب درآمد از طریق نمایندگی تضمینی است؟

همه‌چیز به توافق به‌عمل‌آمده در روند مذاکرات با نماینده بستگی دارد. پکیج‌های قیمتی خاص آسانک (به‌غیر از پکیج‌های فعلی معرفی‌شده در سیستم) در ازای تحقق ترافیک تضمین‌شده در مذاکرات در اختیار نماینده قرار خواهد گرفت. به بیان دیگر، نمایندگی‌های که ترافیک بیشتری داشته باشند از تعرفه‌های رقابتی‌تری برخوردار خواهند شد.

پشتیبانی از کاربران برعهدۀ چه کسی است؟

پشتیبانی از کاربران نمایندگی برعهده خود نماینده است و آسانک در این زمینه مسئولیتی نخواهد داشت.

پشتیبانی از نماینده و پاسخگویی به وی برعهدۀ آسانک است.

پشتیبانی از نمایندگان برعهدۀ چه کسی است؟

پشتیبانی از نمایندگان برعهدۀ تیم فروش، CRM، و پشتیبانی فنی آسانک است. با توجه به مسئلۀ پیش‌آمده، یکی از این تیم‌ها پاسخگویی به نماینده را برعهده خواهد داشت.

برای آغاز کار نیاز به کسب مجوز و ای‌نماد خواهم داشت؟

نمایندگی آسانک به هر دو گروه متقاضیان حقیقی و حقوقی عرضه می‌شود.

کاربران حقیقی می‌بایست مدرکی مبنی بر تایید کسب‌وکار خود (جواز کسب، کارت بازرگانی، مجوز فعالیت موسسه از نهای ذی‌صلاح، پروانه کسب، مجوز فنی و حرفه‌ای، و…) ارائه کنند.

کاربران حقوقی نیز باید مدارک رسمی شرکت ازجمله روزنامه رسمی و آگهی تاسیس شرکت را ارسال کنند.

داشتن و عرضۀ ای‌نماد ضروری نیست.

آیا محدودیتی برای ایجاد کاربر وجود دارد؟

خیر. محدودیتی برای ایجاد کاربر وجود ندارد.

آیا می‌توانم از دامنۀ اختصاصی خودم برای نمایندگی استفاده کنم؟

بله. در مدل پنل نمایندگی، متقاضی باید یک آدرس دامین به سامانه معرفی کند تا پنل آسانک با تمام امکانات، با نام تجاری (برند) و مشخصات متقاضی روی همان دامین عرضه شود.

آیا امکان کاهش تعرفۀ پیامک وجود دارد؟

میزان فعالیت نماینده است که مدل همکاری و تعرفه‌های توافق‌شده را مشخص می‌کند. به بیان دیگر، نمایندگی‌هایی که ترافیک بیشتری داشته باشند از پکیج‌های قیمتی رقابتی‌تری برخوردار خواهند شد.

لازم به‌ذکر است که در صورت تمایل نماینده، امکان مذاکره و توافق برای بهره‌مندی از آفرهای متنوع‌تر در ازای قبول تعهدات ترافیکی مشخص نیز وجود دارد.

آیا خرید شارژ توسط کاربران من مستلزم داشتن شارژ در پنل نماینده است؟

بله. نماینده همواره باید در اکانت خود به‌میزان کافی شارژ داشته باشد تا بتواند اکانت کاربری کاربران خود را شارژ کند. به بیان دیگر، نماینده باید به‌صورت اعتباری (Pre-Paid) اکانت خود را شارژ کند تا کاربران وی بتوانند تا سقف اعتبار خریداری‌شده امکام ارسال پیامک داشته باشند.

با این توضیحات، اگر کاربر روی حساب خود شارژ داشته باشد، ولی اعتبار آسانکی نماینده تمام شده باشد، کاربر هنگام ارسال پیامک با پیام خطا مواجه شده، پیامک‌هایش ارسال نخواهند شد.

آیا برای آغاز کار نیاز به ثبت شرکت خواهم داشت؟

خیر. متقاضی می‌تواند پنل را به نام شخص حقیقی ثبت کند.

کاربران حقیقی باید مدرکی مبنی برا تایید کسب‌وکار خود به آسانک ارائه کنند. این مدرک می‌تواند جواز کسب، کارت بازرگانی، مجوز فعالیت موسسه از نهادهای ذی‌صلاح، پروانه کسب، مجوز فنی و حرفه‌ای، وباشد.

تایید پیامک‌ها توسط چه کسی انجام خواهد شد؟

مسئولیت محتوای پیامک‌های ارسالی به‌صورت کامل برعهدۀ نمایندگی است و آسانک در این زمینه هیچ مسئولتی نخواهد داشت. بنابراین در صورت بروز هرگونه خطا و ارتکاب به جرم در زمینۀ محتوا، نماینده باید به نهادهای ذی‌صلاح پاسخگو باشد.

تایید مدارک برعهدۀ چه کسی است؟

مدارک ابتدا توسط کارشناسان آسانک بررسی، و سپس تایید یا عدم تاییدشان اعلام می‌شود. مدارک ارسالی کاربرها از طریق پلتفرم نماینده، برای آسانک ارسال شده، پس از بررسی توسط کارشناسان سامانه تایید یا رد می‌شوند.

لذا کاربر نماینده به هیچ عنوان با کارشناسان آسانک در ارتباط نیست، و این ارتباط تنها از طریق پلتفرم مذکور، میان کارشناس سمت نماینده و ادمین آسانک صورت می‌گیرد. دریافت خدمات و پشتیبانی‌های لازم تنها از این راه امکان‌پذیر است.

آیا پرداخت آنلاین کاربران از طریق درگاه‌های آسانک صورت می‌گیرد؟

خیر. کاربران نمایندگان برای خرید از درگاه نماینده خود استفاده می‌کنند.