اینستاگرام

اینستاگرام خود را چگونه ارتقا دهیم ؟


سرعت رشد پلتفرم اینستاگرام  به این معناست که راه هایی که در گذشته برای ارتقای پیج خود انجام داده اید ممکن است امروزه برای افزایش ارتباط شما با فالورهایتان مفید نباشد. بر اساس آمارهای اینستاگرام امروز رقابت شرکت ها و برندها در اینستاگرام بیش از پیش ملموس است. در این متن ما برای شما خلاصه ای از مواردی که به بهبود پیج شما کمک می کند را بیان می کنیم ، از بهبود پروفایل و پست های شما تا بررسی مجدد محتوایی که استفاده می کنید.

  • تولید محتوای خود را افزایش دهید.

در اینستاگرام محدودیتی برای تولید محتوا وجود ندارد و شما می توانید عکس، ویدئوهای با حجم کم و … استفاده نمایید.

با تجربه متوجه می شوید چگونه نسبت به مخاطبین خود رفتار کنید. این بدین معنی است که بایستی تولید محتوای خود را بیشتر و منظم تر انجام دهید. منتشر کردن پست در اینستاگرام حداقل روزی یک بار توسط نمونه های موفق انجام می شود حال آن که برخی برندهای موفق روزانه سه پست هم منتشر می کنند.

همزمان با اینکه شما محتوای بیشتری جمع‌آوری می کنید نیاز است که ارتباط مفیدتری با فالورهای پیج خود نیز داشته باشید. برای مثال نیاز است که بدانید چه زمانی برای ارسال پست مناسب‌تر است ، نمودار زیر زمان مناسب ارتباط فالوور با پیج را در سطح جهان نشان می دهد که با توجه به این شکل می توان بهترین زمان برای پست گذاشتن را مشاهده نمود.

طبق آمار ساعات10 تا 11 صبح بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام است.

امروزه اینستاگرام نسبت به سال های قبل با سرعت بالاتری در مورد محتوا در حال پیشرفت است . لذا برندها  بهتر است محتوای بیشتری تولید کنند تا در رقابت باقی بمانند.

در مورد این که چرا استوری گذاشتن در اینستاگرام با ارزش است باید گفت استفاده از استوری با محتوایی که از پیش آماده نشده به شما این امکان را می دهد تا در مقابل فالورهای خود حاضر شده و ارتباط موثر بدون نگرانی ایجاد مزاحمت برای فالوورها داشته باشید.

  • ارتقای متقابل یا استفاده از سایر شبکه ها برای ارتقای اینستاگرام

دقت کنید که تلاش شما برای یک پست جذاب و نوشتن یک کپشن که مورد علاقه فالور است را نباید هدر بدهید. می توانید از سایر شبکه های اجتماعی خود برای ارتقای اینستاگرام خود استفاده کنید. برای مثال می توانید از لایک پست های فیس بوک و یا توییتر خود برای به تکامل رساندن محتوا استفاده نمایید، با این حال اگرچه این روش حرکت عاقلانه ای است ، اما در نظر داشته باشید هر پلتفرم فاکتورهای خاص خود را برای محتوا دارد. برای مثال اینستاگرام بیشتر روی هشتگ ها تمرکز دارد در حالی که برای عکس های فیس بوکی ممکن است به کپشن متفاوت تری نیاز داشته باشید.

  • تمرکز روی محتواهایی که بر زندگی مخاطب تاثیر مثبت دارد.

اگرچه اینستاگرام محیط مناسبی برای سیستم های فروش هست، فضای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات نیز محسوب می شود. محبوبیت عکس‌های سلفی در اینستاگرام مانند عکس مشتریان و مردمی که از محصولات شما استفاده می کنند در فضای واقعی غیر قابل انکار و برای فروش موثر است . جذابیت بیشتر اینستاگرام در این است که برندها بدون بمباران پیام هایی مانند همین حالا خرید کنید، قادر به فروش محصولات خود می باشند. محتواهایی که توسط کاربر تولید می شوند برای برند ها بسیار با ارزش است. و تصاویر کاربران از محصولات و خدمات شما نشان می دهد که آنان به کار شما علاقه مند هستند و این یک بازاریابی بسیار قوی است. در نهایت برای رفع نقص های محتوا و استفاده بهینه از محتوای تولید شده توسط کاربر بهتر است به بهترین نحو از هشتگ ها استفاده نمایید.

  • هشتگ های برند شده در هر صنعت را امتحان کنید.

همه برندهای بزرگ و کوچک بایستی برای تشویق کاربران خود جهت به اشتراک گذاری محتوای خود هشتگ تعریف نمایند. برای مثال برخی از برندها هشتگ های معروف خود را در قسمت بیو معرفی میکنند تا کاربران با آن آشنا شوند.

علاوه بر هشتگ‌های خودتان شما نیاز دارید از هشتگ های جامع تر مربوط به صنعتی که در آن فعالیت دارید نیز استفاده نمایید. همچنین در مورد تعداد هشتگ‌ها، آمار نشان می‌دهد روی تعداد 9 هشتگ بیشترین ارتباط بین کاربر و پست برقرار می شود. شما می‌توانید بیشتر و یا کمتر از این مقدار هشتگ استفاده کنید.

طبق آمار میانگین تعداد 9 هشتگ بیشترین نرخ ارتباط بین پست و فالوور را به دنبال دارد

عملکرد هشتگ های خود را می توانید با نرم افزارهای مختلف بررسی کرده و در نهایت بهترین هشتگ ها را انتخاب نمایید.

  • تگ کردن افراد، برندها و مکان ها

تگ کردن یکی از راه‌های مؤثر برای بهبود صفحه اینستاگرام است. شما می توانید صفحه های دیگر را در پست های خود تگ نمایید. با توجه به نمایش پیام شما برای افرادی که آن ها را فالو می کنند این عمل راهی نامحسوس برای بهبود صفحه شما خواهد بود. همچنین فراموش نکنید موقعیت جغرافیایی خود را وارد نمایید، برای مثال موقعیت مکانی شرکت و یا رویدادی که قرار است برگزار نمایید. این کار به شما کمک خواهد نمود تا کاربرهای با پتانسیل بیشتری را جذب نمایید.

  • انتشار محتوای اینستاگرام به صورت on-site

هنگامی که بحث تبلیغات است، هیچ تابلوی تبلیغاتی بهتر از خود مشتریان، برای شما نیست . محتوای تولیدی شما زمانی که محصول در دنیای واقعی به وسیله کاربران در حال استفاده است حرکتی شجاعانه است و کاربران در می یابند که این برند مشتریانی وفادار دارد. کاربران وقتی یکی محصول را در حال استفاده در حالت واقعی ببیند بهتر آن را برای خودشان تصور می‌کنند و درک بهتری خواهند داشت.

  • برند تجاری خلاقانه‌ای ایجاد کنید.

خلاقیت در اینستاگرام بسیار ضروری است.  برخی از صفحات بر پایه تصاویر خلاقانه و خاصی که به اشتراک می‌گذارند کاربران را به سوی صفحه خود جذب می‌کنند،  برخی از صفحات از رنگ‌ها استفاده می کنند تصاویر جذابی از محصولات خود بارگذاری می‌کنند. اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تصاویر خلاقانه ای ایجاد کنید.

  • همکاری با اینفلوئنسرها به پیشرفت شما کمک می کند.

محیط اینستاگرام برای تبلیغات از این جهت جذاب است که شرکت ها می توانند تبلیغات خود را بدون ایجاد مزاحمت نمایش دهند.  در واقعا شما با اینفلوئنسرهایی همکاری کنید  که کاربرانی فعال دارند و این کاربران می بایست دقیقا همان جامعه هدف جدیدی باشند که شما به دنبال معرفی خود هستید در عین حال پیدا کردن یک اینفلوئنسر مناسب هم به فروش شما و هم به افزایش فالوورهای شما کمک بزرگی می‌کند و اینستاگرام هم به شما کمک می کند از طریق جست و جوی هشتگ ها این افراد را بیابید.

  • از استوری گذاشتن استفاده کنید.

روزانه 500 میلیون نفر در سرتاسر جهان از استوری گذاشتن استفاده می کنند. یکی از مزیت های استوری این است که نیاز نیست نگران بی عیب بودن پست خود باشید و در واقع یک وضعیت واقعی را نشان می‌دهد. امکانات استوری ها به شما اجازه می دهد ارتباط بهتری با کاربران داشته باشید. برای مثال سوال طرح کنید ، و یا از استیکرهای مختلف نظر سنجی و غیره استفاده کنید. همواره سعی کنید با آخرین و جدیدترین ابزارهای اینستاگرام خود را به روز نگه دارید و برای این کار نیاز است برندهای دیگر را نیز بررسی کنید که در اینستاگرام چگونه رفتار می‌کنند.

  • کمپین های پرداختی را فراموش نکنید!

همیشه آخرین راه ، کم‌اهمیت‌ترین راه نیست. پتانسیل بالای کمپین‌هایی که باید برایشان هزینه پرداخت کنید در نظر بگیرید. بخش اعظمی از فضای مجازی را در آینده تبلیغات غیر رایگان تشکیل می دهد. تعداد زیادی نمونه موفق در اینستاگرام وجود دارد که کار تبلیغات را انجام می‌دهند.

به طور کلی جهت بهبود پیج اینستاگرام راه‌ها و تاکتیک‌های زیادی وجود دارد، ارتباط با کاربر و انجام دادن راه های فوق تا حد زیادی به شما کمک می کند که پیج خود را ارتقا دهید.

منبع :

https://sproutsocial.com