سرویس پیامک اینترنتی آسانک، امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق شماره تلفن ثابت و با پیش شماره 021 را فراهم می نماید. به بیان دیگر در مقایسه با شماره های مجازی که با پیش شماره های 1000،2000 و یا 3000 شروع می شوند، سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت، این امکان را برای کاربر فراهم می آورد تا با شماره تلفن ثابت خود و از طریق پنل اینترنتی، به ارسال و دریافت پیامک بپردازد. به بیان دیگر، با فعالسازی این سرویس، شماره پیامکی با شماره تلفن ثابت یکی خواهد شد. به عنوان مثال : تلفن و پیامک- 02164063188
همچنین با فعال سازی سرویس اعتباری آسانک، شما می توانید”وب سرویس عادی آسانک” ، به صورت رایگان فعال نمائید.

در صورتیکه متن ارسالی شما به زبان فارسی باشد تا سقف70 کارکتر یک پیامک و 137 کارکتر دو پیامک و در صورتیکه متن ارسالی به لاتین باشد تا سقف 160 کاراکتریک پیامک و 313 کارکتر دو پیامک محسوب می شود. بدیهی است محاسبات مربوط به خرید و یا کاهش اعتبار پیامک نیز بر اساس واحد پیامک می باشد.

بله،تعرفه ارسال پیامک لاتین ، با ضریب 2/3 برابر پیامک فارسی محاسبه می گردد.

به محض تکمیل فرم درخواست فعالسازی و ارائه اصل فرم درخواست به همراه مدارک احراز هویت شماره و انجام ثبت نام اولیه در سایت آسانک، در منو “شماره های من” تب “ثبت شماره” شماره مورد نظر خود را ثبت نمائید تا در کوتاهترین زمان ممکن (نهایتاً یک روز کاری) سرویس فعال خواهد شد

خیر، این سرویس خط تلفن ثابت شما را مشغول نکرده و در حین ارسال و دریافت پیامک هیچگونه اختلالی در خط تلفن ایجاد نمی نماید. بدین ترتیب شما می توانید از طریق پنل اینترنتی با شماره تلفن ثابت خود پیامک ارسال و دریافت نمائید. شماره های قصد نیز به محض دریافت پیام می توانند روی همان پیامک شماره شما را call نمایند.

خیر، سرویس پیامک اینترنتی آسانک، کاملا مبتنی بر وب بوده و تنها با دسترسی به اینترنت و ثبت نام در سایت آسانک، ورود به پنل امکان پذیر می باشد. لذا استفاده از آن نیازی به نصب افزار و یا تهیه گوشیهای تلفن خاصی ندارد.

در حال حاضر آسانک با دو پیش شماره ((021، 026)) می باشد، کاربرانی که ساکن تهران هستند و پیش شماره 021 توانایی ارسال و دریافت به تمامی اپراتور های همراه اول و ایرانسل و رایتل را دارند و کاربران استان البرز و پیش شماره 026 توانایی ارسال و دریافت به اپراتور  همراه اول را برخوردار می باشند.

تفاوت اصلی این دو نوع کاربری، در شیوه پرداخت هزینه فعالسازی سرویس ، برخی امکانات پنل، شارژ پیامک و محدودیت ارسال پیامک می باشد. در کاربری عادی، هزینه ارسال پیامک در انتهای هر دوره، بر روی قبض تلفن ثابت لحاظ می گردد و کاربر عادی تا سقف 100واحد پیامک در روز می تواند ارسال نماید. هزینه هر پیامک ارسالی معادل دو پالس تلفن ثابت می باشد.
در کاربری اعتباری، خرید شارژ پیامک به صورت اعتباری بوده و کاربر تا سقف اعتبار خریداری شده امکان ارسال پیامک خواهد داشت و از امکاناتی از جمله دیتابیس شماره های اصناف و مناطق و جنسیت …….همچنین وب سرویس برخوردار خواهند بود.

پاسخ منفی است. در حقیقت وجود پیش شماره 021 ، هیچ محدودیتی را به لحاظ ارسال و یا دریافت پیامک برای کاربران ایجاد نمی نماید و با فعالسازی سرویس پیامک اینترنتی آسانک، امکان ارسال و دریافت پیامک به کلیه پیش شماره های تلفن همراه در کلیه نقاط ایران وجود خواهد داشت.

در حال حاضر این سرویس در تهران و کرج با پیش شماره های 026 و021 فعال شده است. مخابرات استان خراسان رضوی نیز به زودی سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت را راه اندازی خواهد نمود. امید است در آینده نزدیک با پیگیری تیم آسانک و همکاری مخابرات سایر استان ها این سرویس برای سایر پیش شماره ها نیز فعال گردد.

در صورتیکه که کاربران پنل حین کار با آن با مشکل مواجه شوند و یا سوال ، درخواست و یا پیشنهادی داشته باشند با مراجعه به قسمت پشتیبانی پنل، می توانند با تعیین عنوان و مخاطب، سوال یا درخواست خود را ثبت نمایند. همکاران ما در آسانک به محض مشاهده تیکت، در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.
سایر راههای ارتباطی با آسانک عبارتند از:
پیامک: 02164063188
تلفن: 02164063184,02164063187, 02164063180, 02164063188
نمابر: 02166006821, 02164063150
ایمیل: info@asanak.com

در صورت علاقمندی و تمایل به همکاری با آسانک در قالب نمایندگی ، رزومه کاری شرکت خود را به همراه فرم درخواست وب سرویس که در سایت آسانک قرار داده شده است به آدرس الکترونیکی info@asanak.com ایمیل نمایید. به محض دریافت اطلاعات مذکور در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد.

فعال سازی وب سرویس عادی آسانک برای ارسال ماکزیمم 500 پیامک در روز، برای کاربران اعتباری رایگان می باشد.

کاربران اعتباری می توانند برای فعال سازی وب سرویس به منو “سرویس ها” رفته و با انتخاب آیکن “وب سرویس ” توانایی فعال سازی وب سرویس به صورت عادی 500 عدد در روز رایگان فعال نمائید.

‫مالکین خطوط تلفن همراه می توانند سرویس پیامکهای تبلیغاتی خود را مسدود می نماید و دیگر هیچ پیامکی از پنلهای اینترنتی دریافت ننمایند مگر از شماره هایی که در لیست سفید همراه اول قرار دارند. به همین دلیل وقتی به شماره های مذکور، پیامک ارسال شود، فرستنده ، پیام “گیرنده در لیست سیاه است” را دریافت می نماید.

سازمانها و موسساتی که ارسالهای آن جنبه تبلیغاتی نداشته و تنها به منظور اطلاع رسانی به شبکه کاربران و مخاطبین خود از سامانه پیامک تلفن ثابت استفاده می نمایند، می توانند درخواست خود را مبنی بر قرار گرفتن شماره تلفن ثابت آنها در “لیست سفید” همراه اول به آسانک ارائه نمایند. با تکمیل و ارسال فرم تعهدنامه لیست سفید، شماره شما در لیست سفید قرار می گیرد و می توانید با پنل شماره تلفن ثابت خود به کاربرانی که شماره آنها در لیست سیاه همراه اول قرار دارد نیز پیامک ارسال نمائید. فرم تعهدنامه پس از ارسال درخواست، از سوی کارشناس آسانک برای شما ارسال خواهد شد.
تنها به یاد داشته باشید که ارگان و سازمان ها شامل لیست سفید می شوند و افراد حقیق نمی توانند از فرم لیست سفید استفاده کنند

برای خروج از لیست سیاه، مالک خط همراه، باید عدد 2 به شماره 8999 ارسال نماید. بعد از گذشت 24 ساعت سرویس دریافت پیامک تبلیغاتی برای وی فعال می گردد.

برای دریافت فاکتور رسمی کافیست پس از انجام خرید، در منوی ” پشتیبانی پنل ” خود با انتخاب گزینه “طرح سئوال جدید” یک تیکت جدید با عنوان “درخواست صدور فاکتور رسمی” ثبت نمائید تا برای شما فاکتور رسمی صادر و ارسال گردد.

امکان ارسال با نام تجاری برای عموم وجود ندارد و تنها برای ارگانهای خاص و با تائید همراه اول امکان پذیر می باشد

با ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سیاه قرار دارند در ابتدا از حساب شما کسر می گردد اما بلافاصله پس از تشخیص سیستم، اعتبار کسر شده به حساب شما عودت داده خواهد شد و شما می توانید گزارش آن را از منوی اعتبار من بخش تاریخچه شارژ مشاهده نمائید. در قسمت گزارشگیری نیز، آیتمی با عنوان بازگشت اعتبار وجود دارد که تعداد اعتبار عودت داده شده را نمایش می دهد.

بابت هر پیامی که از آسانک به اپراتور تحویل گردد، فارغ از اینکه اپراتور پیام را تحویل گوشی داده است یاخیر، هزینه کسر می گردد و فقط هزینه پیامک های لیست سیاه شارژ بک می گردد.

این پیغام در دو حالت نمایش داده می شود 1- وقتی شماره مقصد نامعتبر باشد 2- وقتی که به دلیل اشکال از سوی اپراتور پیام شما مردود گردد. لذا در صورتیکه این وضعیت در مورد ارسالهای شما زیاد اتفاق می افتد لطفا برای بررسی های بیشتر از طریق ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی اطلاع رسانی نمائید.

خیر این سرویس هزینه ای ندارد و جز سرویس های رایگان پنل می باشد.

اگر از این سرویس فقط برای اطلاع ارسانی استفاده می نمائید و از آن برای تبلیغات استفاده نمی نمائید می توانید با ثبت تیکت در قسمت پشتیبانی، درخواست ارسال فرم white list نمائید. در صورتیکه شماره شما واجد شرایط قرار گرفتن در لیست سفید باشد، پس از تکمیل فرم لیست سفید و ارسال به همراه اول، شماره شما در لیست سفید قرار می گیرد و امکان ارسال پیامک به شماره هایی که در لیست سفید قرار دارند را خواهید داشت.

برای رفع این مشکل می توانید به منوی وبلاگ در صفحه اصلی سایت مراجعه نمائید و مطلب “مشکل SSL” که به طور کامل برای همه مرورگر ها در آن نوشته شده است را مطالعه و مشکل را برطرف نمائید.

بله شما می توانید با دریافت وب سرویس (API)، در سایت یا برنامه خود از سرویس پیامک تلفن ثابت نیز استفاده نموده و ارسال ها و دریافتهای خود را از طریق وب سرویس انجام دهید.

کاربران آسانکی می توانند درهنگام ورورد اطلاعات در دفترچه تلفن، تاریخ تولد افراد را وارد نمایند. سیستم در تاریخ ثبت شده بر روی میز کار کاربر، در سالروز تولد فرد مذکور، پیامی را روی میز کار به شما ارسال نموده و یادآوری می نماید. سپس شما می توانید نسبت به ارسال پیامک تبریک اقدام نمائید. در حال حاضر سیستم امکان ارسال اتوماتیک پیامک تبریک را نداشته و فقط در تاریخ مذکور بر روی میز کار به شما یادآوری می نماید.

در حال حاضر این امکان در وب سرویس وجود ندارد.

پاسخ منفی است، در هر بار ارسال، سیستم به صورت خودکار، شماره های تکراری در همان نوبت ارسال را از لیست ارسال حذف می نماید و فقط یکبار برای آنها ارسال انجام می دهد.

خیر نمی توان کاربری اعتباری را به کاربری عادی تغییر داد. تنها امکان تغییر کاربری از عادی به اعتباری وجود دارد.

پاسخ منفی است. بر روی یک پنل، تنها شماره هایی از یک جنس قابل فعالسازی هستند. بایستی شماره های روی یک پنل، همگی عادی یا همگی اعتباری باشند.

بله . شما می توانید از فایل نمونه ای که در بخش ورودی / خروجی مخاطبین دفترچه تلفن وجود دارد، استفاده نموده و طبق همان فرمت، تمام شماره های خود را به صورت یکجا وارد سیستم نمائید.