مزایای تبلیغات با استفاده از پیامک انبوه

مزایای تبلیغات با استفاده از پیامک انبوه


تبلیغات یک روند ثابت و تعیین‌شده نیست و هر کسب‌وکار بایستی با توجه به نوع و موقعیت کسب‌وکار خود روش تبلیغاتی مؤثر را انتخاب و اجرا نماید. در بین روش‌های مختلف تبلیغاتی روش ارسال پیامک انبوه نسبت به سیار روش‌ها مزایای خاصی دارد و برخلاف تصوراتی که عنوان می‌شود پیامک هنوز هم یکی از به‌صرفه‌ترین راه‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود .مطابق با نتایج تحقیقات سایت www.broadnet.me حدود 66 درصد از جمعیت کل جهان در سال 2018 از سرویس‌های پیامک برای ارتباطات تجاری خود استفاده کرده اند. این رقم در مقابل پنج سال اخیر از 2013 تا 2018 افزایش زیادی داشته است. در زیر برخی از مزایای استفاده از این روش تبلیغاتی ذکرشده است.

  1. شما بدون واسطه و مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار می کنید که این موضوع برای مخاطبی که پیامک را دریافت می کند ملموس است. طبق تحقیقات و آمار سایت‌های مختلف مخاطبین تمایل زیادی به دریافت پیامک از کسب‌وکارهایی دارند که با آن‌ها در ارتباط‌اند.(پیامک‌های اطلاع رسانی)
  2. این روش یکی از سریع‌ترین روش‌های تبلیغاتی جهت ارتباط با مشتریان است و مخاطب در کمترین زمان ممکن تبلیغات شما را مشاهده می کند. در واقع شما به‌راحتی می توانید خودتان تعیین نمایید که مخاطب در چه زمانی از شبانه روز متن شما را مشاهده نماید. بر اساس تحقیقات سایت business.com زمان میانگین جهت پاسخگویی مشتریان به پیامک شش دقیقه است این در حالی است که میانگین زمان پاسخ هر ایمیل از سوی کاربران نود دقیقه عنوان می شود. همچنین تحقیقات این وب‌سایت نشان می‌دهد که زمان میانگین رسیدن تبلیغ شما به مخاطبین پانزده ثانیه است.
  3. تبلیغات پیامکی را یقیناً می‌توان یکی از به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغاتی دانست. به‌گونه‌ای که شما با هزینه‌ای پایین می‌توانید حجمی بالا از بازار را هدف قرار دهید که موجب برندینگ کسب‌وکار شما نیز خواهد شد، این امر در روش تبلیغات با ارسال پیامک از شماره تلفن ثابت علاوه بر برندینگ امکان ارتباط تلفنی مخاطب با کسب‌وکار را به‌صورت مستقیم و به ساده ترین روش فراهم می‌سازد.
  4. مشتریان زمان زیادی از روز با موبایل سروکار دارند. جالب است بدانید که بر اساس آمار وب‌سایت www.mobilexco.com میانگین استفاده از موبایل در جهان 87 ساعت در ماه است که بر این اساس می‌توان گفت به‌طور میانگین هر فرد 12 درصد از زمان هر روز خود را در کنار موبایل به سر می‌برد.

اما یکی دیگر از نکات مهم در مورد این روش افزایش تعداد کاربران موبایل است. با توجه به اعداد ذکرشده در نمودار زیر با افزایش تعداد موبایل، تعداد دریافت‌کنندگان پیامک افزایش خواهد یافت و کیفیت اطلاع‌رسانی و تبلیغات از طریق پیام نیز مفیدتر خواهد بود.

نمودار

همان‌طور که در شکل زیر قابل‌مشاهده است یکی دیگر از مزایای ارسال پیامک این است که موبایل ابزاری است که همواره در دسترس مخاطبین قرار دارد، همچنین اکثر کاربران موبایل همواره نوتیفیکیشن مربوط به دریافت پیامک روی موبایل خود را فعال نگه می‌دارند. البته ارسال پیامک صرفاً جنبه تبلیغاتی ندارد و بسیاری از افراد این سرویس را به جهت اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند.
آمار سایت www.broadnet.me نشان می‌دهد 91 درصد از کاربرانی که تمایل خود را به دریافت پیامک از یک کسب‌وکار اعلام می‌کنند، دریافت این پیامک‌ها را مفید اعلام می‌کنند. به همین دلیل است که اکثر کسب‌وکارها پیامک هایی که شامل هدیه و کد تخفیف است از طریق پیامک ارسال می کنند.

 

Report

بسیاری از افراد همچنان پیامک را سریع‌ترین راه ارتباط با مشتری تلقی می‌کنند. در گزارشی که سایت www.textlocal.com منتشر کرده، پیش‌بینی می‌شود در سال 2020 ، تعداد 48/7 میلیون نفر در کشور انگلستان تقاضای دریافت پیامک اطلاع‌رسانی داشته باشند درحالی‌که این آمار در سال 2016 تعداد 37 میلیون نفر بوده است.
به طور کلی تبلیغات را می‌توان نبض یک کسب‎وکار نامید، وجود آن نشان از حیات کسب‌وکار دارد و نوعی سرمایه‌گذاری است که هر کسب‌وکار نتایج آن را به صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت خواهد دید. البته تبلیغات بایستی بر اساس تحلیل و به صورت نظام‌مند صورت پذیرد.

منابع و مآخذ: