راهنمای فعال سازی سرویس پیامک

فعالسازی پنل آسانک، امریست بسیار ساده و سریع. شما می توانید تنها با چند کلیک و ارسال مدارک خود، در صورت صحت ثبت نام و مدارک ارسالی، یک حساب کاربری فعال برای خود در آسانک داشته باشید.

فعالسازی پنل آسانک

1. ثبت نام در سایت آسانک و ایجاد حساب کاربری


2. تعیین نوع کاربری : عادی یا اعتباری
3. تکمیل فرم درخواست فعالسازی شماره

4. ارسال فرم تکمیل شده به همراه مدارک موردنظر به:ایمیل : از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. و یا فکس: 64063150
5. اخذ تائیدیه دریافت مدارک از کارشناسان آسانک

6. ورود به اکانت کاربری ایجاد شده در سایت آسانک7. مراجعه  منو"شماره های من" وانتخاب  تب "ثبت شماره" از داخل پنل آسانک
8. انتخاب نوع شماره مورد نظر و ثبت درخواست
مثال: شماره متناظر 8 رقمی: 02164063188 -02664063188
***راهنمای نوع شماره های درخواست***9. چک کردن شماره درخواستی توسط کارشناسان فروش آسانک و احراز هویت شماره ثبت شده 


10. در صورت صحت مدارک ارسالی نمایش فاکتور پرداخت در تب "فاکتور های پرداخت نشده" از  منو "فاکتور ها" و فعال سازی شماره پس از پرداخت فاکتور

  •   در صورت عدم ارسال اصل فرم تکمیل شده "درخواست فعالسازی شماره" حداکثر تا یک هفته حساب کاربری مسدود خواهد شد، در صورتیکه درخواست شما فعالسازی سرویس در قالب کاربری عادی باشد، پنل شما بلافاصله پس از دریافت مدارک، فعال شده و در صورتیکه درخواست شما برای فعالسازی سرویس در قالب کاربری اعتباری باشد، با توجه به شماره و تعداد اعتبار پیامکی درخواستی، یک پیش فاکتور از آسانک دریافت می کنید که به محض پرداخت، پنل برای شما فعال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز:

برای متقاضیان حقیقی: کپی کارت ملی + آخرین قبض تلفنی که قصد فعالسازی آنرا دارید.

برای متقاضیان حقوقی: کپی آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی شرکت، کپی شناسنامه یا کارت ملی نماینده شرکت، معرفی رسمی نماینده شرکت به آسانک

در صورتیکه خط تلفن در اجاره متقاضی باشد (متقاضی سرویس، مالک خط تلفن نباشد)، ارائه کپی اجاره نامه ای که دارای کد رهگیری است نیز الزامیست.

 

فعالسازی از طریق مخابرات

در صورتیکه ارسال اصل مدارک به آسانک برای شما مقدور نمی باشد، می توانید بدون نیاز به ثبت نام در سایت آسانک، فقط با مراجعه به مرکز مخابرات منطقه خود و ارائه اصل مدارک به آنها، سرویس ارسال پیامک با شماره ثابت خود را فعال نمایید.

توجه: لطفاً در نظر داشته باشید که در صورت فعالسازی سرویس از طریق دفاتر مخابرات، مراحل فعالسازی ممکن است کمی کندتر صورت گیرد.